Jak bydlím

Jak bydlím

3. července 2010 v 19:02
002
      Bydlím v takovém pěkném teráriu, které má rozměry 30x40x25 (v x š x h). Je pro mě opravdu prostorné. Normálně se doporučuje tak 30 cm, ale já mám trochu nadsandard.
     Terárium má dvě větrací mřížky. což je důležitié. Jedna se nachází na spod a druhá nahoře. Někdy, když jsem nalezlá na spodní mřížce, tak chovatelé jedou po ní prstem a já za ním běžím.
     V teráriu mám taky vlhkoměr a teploměr, což je opět důležité, můžu mít teplou okolo max. 30 °C a vlhkost kolem 60 - 70%. Většinou tam mám kolem 70%, protože udržet 60% vlhkost je opravdu umění. Kdybych měla větši vlhkost, než jsem napsala, mohla bych dostat plíseň a tím pádem umřít.
     No, jinak na spod mám lignocel, nebo-li kokosové vlákno, které se prodává ve slisovaných kostkách a když ho zalijete vodou, tak vám nabide. Mám tam vrstvu kolem 3 - 5 cm.
     V mém teráriu také nesmí chybět miska s vodou. Většinou piju tak kolem páté hodiny ráno. Miska by měla být mělká, já osobně v terárku mám Petriho misku.
     Také zde mám úkryt, ale tam zalezu jen vyjímečně, ale už jsem tam byla asi jedenáckrát.
     Mám zde i žárovku s květináčem, které působí jako topení, ale to se používá jen v zimě, nebo když je chladno.
     Ale hlavně zde mám moje nejoblíbenější vybavení terária, kámen. Na něm trávím většinu dne, Žeru zde svou potravu, ale také se zde vyhřívám(jen v zimě, nebo když je chhladno), nebo jsem se zde i vyslékala.

                     TAK TO JE MOJE BYDLENÍ. VAŠE PANÍ SMITHI.

 
 

Reklama